loader

NÁRODNE CENTRUM PRE POPULARIZÁCIU VEDY A TECHNIKY V SPOLOČNOSTI PRI CVTI SR AJ TENTO ROK VYHLÁSILO UŽ 8. ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE.

Odbornú porotu spomedzi 436 prihlásených príspevkov tento rok najviac zaujala fotografia študenta tretieho ročníka našej školy Juraja Lukáča.

Jurajova fotografia, ktorú nazval “Krehká sila”, získala v súťaži 1. miesto. Témou tohtoročnej fotografickej súťaže boli “Vynálezy bez dátumu spotreby”. Juraj o svojej fotografii napísal: _,,SKLO JE ORIGINÁLNE A JEDINEČNÉ V KAŽDEJ PODOBE. DOKÁŽE BYŤ TVRDÉ AKO KAMEŇ A ZÁROVEŇ MIMORIADNE KREHKÉ.

DOKÁŽE SA LESKNÚŤ A ZÁROVEŇ LÁMAŤ. SKLO JE NEODDELITEĽNOU SÚČASŤOU NAŠICH DNÍ OD MEZOPOTÁNIE AŽ DODNES.”

Porota sa zhodla na tom, že Jurajova fotografia pripomína až dielo výtvarnej podoby. Zaujímavý je aj spôsob ako bola fotografia zhotovená. Juraj ju zhotovil prostredníctvom rozbitého objektívu na jeho smartfóne, kde črepy spôsobili veľmi zaujímavý výsledok.

Sme radi, že nám na škole vďaka novému odboru grafik digitálnych médií rastie nová generácia šikovných grafikov, fotografov či programátorov, tešíme sa z ich úspechov a držíme im palce aj naďalej.

Dávid Kidala
majster odbornej výchovy