Žiaci propagačnej grafiky zabodovali na Ministerstve hospodárstva SR

Napísal admin 20. feb. 2017 v kategórii úspechy študentov. Pripojené Komentáře zakázány.

Žiaci propagačnej grafiky zabodovali na Ministerstve hospodárstva SR

študent propagačnej grafiky Michal Hliva si prevezme ocenenie na výstave Mladý tvorca
náš časopis Dubkáčik získal ocenenie za najlepší vizuál v súťaži stredoškolských časopisov 

 

Kvalitu odboru propagačná grafika sme tento školský rok ukázali v súťaži stredoškolských časopisov Prešovského samosprávneho kraja, kde sme sa umiestnili v zlatom pásme a zároveň sme získali cenu, pre nás grafikov najväčšiu. Tou cenou bolo ocenenie za najlepší vizuál. Je smutné, že tento úspech prišiel práve v roku, keď školský časopis nevychádza z dôvodu nedostatočného počtu žiakov, ktorí by mali záujem vytvoriť redakciu školského časopisu. Snáď budúcnosť bude optimistickejšia a už v ďalšom roku opäť zabojujeme s novou redakčnou radou a ešte kvalitnejším formátom o ďalšie víťazstvá stredoškolských časopisov.

Maratón za úspechmi však týmto v tomto školskom roku neskončil a začiatkom kalendárneho roka 2017 prišiel ďalší úspech. Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu na vypracovanie návrhov k logu pre jubilejný 25. ročník výstavy Mladý tvorca, ktorá sa koná každoročne v Nitre a predstavujú sa na nej tie najlepšie školy z celého Slovenska, kde nikdy nechýbame ani my. Do súťaže o toto logo sme zaslali päť návrhov, ktoré žiaci spracovali pod vedením Mgr. Jozefa Tormu. Rovno dva návrhy postúpili do najužšieho výberu.
Nakoniec zo súboja návrhov medzi Júliou Legdanovou a Michalom Hlivom zvíťazil návrh Michala Hlivu, ktorý si prevezme ocenenie na výstave Mladý tvorca. Úspech v tejto súťaži nás veľmi potešil a berieme ho ako veľkú prestíž a to nielen preto, že súťaž bola pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR, ale aj preto, že sme uspeli v kolektíve iných umeleckých škôl, pričom porota hodnotila 47 návrhov.

Napriek tomu, že nie sme umelecká škola, prostredníctvom nášho odboru propagačná grafika každoročne víťazíme nad školami práve s týmto prívlastkom. Ako sa vraví, ak človek uspeje raz, môže to byť náhoda, ak uspeje dvakrát môže to byť šťastie, ale ak uspeje trikrát a viac, musí to byť talent. Tými talentami sú naši žiaci, ale najmä naši učitelia umeleckých predmetov, pretože ak hovoríme o úspechoch tohto odboru, hovoríme o pracovných úspechoch týchto učiteľov, keďže ocenenia prichádzajú stále, aj keď generácie žiakov sa neustále menia. Zaželajme si preto ďalšie úspechy tohto odboru na našej škole, snaživých a talentovaných žiakov a odhodlaných, pracovitých a spravodlivých učiteľov.

Mgr. Jozef Torma

Externé odkazy:
https://www.po-kraj.sk/…/sutaz-stredoskolskych-casopisov-pr…

http://www.economy.gov.sk/…jubilejny-25…/10s149014c

Komentáre

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

 • archív
 • Adresa

  A. Dubčeka 963/2
  Vranov nad Topľou
  Email: sosvt@sosvt.sk
  www: sosvt.sk tel:+421 057 44 63258

  ©2011 – 2019   webdesign: Kamil Harman (kamharm@gmail.com)