V obvodných kolách opäť úspešne

Napísal admin 29. jan. 2014 v kategórii . Pripojené 0 komentářů.

obvodné kolá jazykových olympiádV dobe, keď internet, počítačové hry a sociálne siete úspešne konkurujú školským povinnostiam, stojí za povšimnutie fakt,  že na stredných školách sú žiaci, ktorí v atmosfére  priemernosti a malého záujmu o dosahovanie dobrých študijných výsledkov sú ochotní venovať čas a energiu zdokonaľovaniu sa v cudzích jazykoch a účasti na súťažiach. Už niekoľko rokov sa na olympiádach v cudzích jazykoch pravidelne –  a nie bez úspechov -  zúčastňujú aj žiaci Strednej odbornej školy na Ulici A. Dubčeka 963/2 vo Vranove nad Topľou.

V uplynulých dňoch sa uskutočnili obvodné kolá jazykových olympiád. Olympiáda v anglickom jazyku sa konala na Gymnáziu L. Svobodu v Humennom. Strednú odbornú školu na Ulici A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou úspešne reprezentovali dvaja žiaci z odboru propagačná grafika.  Boris Drobný, žiak IV. A, súťažil v kategórii 2 C a Milan Kurovský, žiak II. A, v kategórii 2 D. Obaja preukázali výborné jazykové vedomosti a komunikačné zručnosti a vybojovali si postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční vo februári v Prešove.

Ich  spolužiak Jozef Antol,  žiak IV. D triedy odboru kuchár, ktorý vyniká  v nemčine, súťažil v kategórii 2 D v obvodnom kole olympiády v nemeckom jazyku. Súťažiaci z  troch obvodov sa stretli na pôde Spojenej školy T. Ševčenka v Prešove. Jozef Antol v  konkurencii 18 zúčastnených  obsadil postupové 2. miesto a bude svoju SOŠ reprezentovať v krajskom kole, ktoré sa uskutoční vo februári v Poprade.

Borisovi Drobnému, Milanovi Kurovskému aj Jozefovi Antolovi držíme  palce a želáme veľa elánu v ďalšej príprave na krajské kolá.

 

PhDr. Anna Žipajová

Komentáre

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

 • archív
 • Adresa

  A. Dubčeka 963/2
  Vranov nad Topľou
  Email: sosvt@sosvt.sk
  www: sosvt.sk tel:+421 057 44 63258

  ©2011 – 2019   webdesign: Kamil Harman (kamharm@gmail.com)