Úspech na krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku

Napísal admin 4. mar. 2013 v kategórii . Pripojené 0 komentářů.

Jozef Antol vybojoval opäť „zlatú medajlu“

V čase globalizácie a širokých možností komunikácie s partnermi kdekoľvek vo svete rastie význam ovládania cudzích jazykov. Znalosť cudzích jazykov rozširuje možnosti získať lepšie platené zamestnanie v zahraničí i v zahraničných firmách na Slovensku. 

Preto je ťažko pochopiteľná nechuť značnej časti žiakov stredných odborných škôl k učeniu sa cudzích jazykov. O to viac poteší fakt, že sa nájdu aj takí žiaci, ktorí sú ochotní venovať sa štúdiu cudzích jazykov nie iba v rámci školského vyučovania, ale robiť aj niečo navyše, napr. zúčastniť sa na  jazykovej olympiáde. Takých žiakov máme aj na Strednej odbornej škole na Ulici A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou.

V školskom roku 2012/2013 prebieha 23. ročník Olympiády v nemeckom jazyku. Krajské kolo ONJ sa konalo v Poprade. Rovnako ako  minulý rok v Prešove,  aj teraz patril    k najlepším Jozef Antol, žiak tretieho ročníka Strednej odbornej školy na Ulici                A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou, ktorý opäť obsadil 1. miesto v kategórii 2 D (žiaci stredných odborných škôl) a získal tak možnosť reprezentovať Prešovský kraj vo svojej kategórii v celoslovenskom kole ONJ.

olympiada02

Aby mohli obstáť v takej náročnej postupovej súťaži, akou olympiáda v nemeckom jazyku je, musia žiaci ovládať gramatiku, rozumieť počutému  i čítanému textu,  rozprávať   na vybrané témy a pohotovo reagovať na podnety poroty. To všetko zvládol Jozef Antol výborne. Držíme mu palce a želáme veľa úspechov v celoštátnom kole!

 autorka článku: Anna Žipajová
Komentáre

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

 • archív
 • Adresa

  A. Dubčeka 963/2
  Vranov nad Topľou
  Email: sosvt@sosvt.sk
  www: sosvt.sk tel:+421 057 44 63258

  ©2011 – 2019   webdesign: Kamil Harman (kamharm@gmail.com)