Stredná odborná škola vo Vranove, aj v Európe

Napísal admin 26. maj. 2016 v kategórii . Pripojené 0 komentářů.

Stredná odborná škola vo Vranove, aj v Európe

      Európa v škole je názov projektu spojeného so súťažou. Tento projekt je organizovaný v 36 krajinách Európy

    pod záštitou medzinárodných organizácií, ako Rada Európy, Európsky parlament, Komisia európskej únie a v neposlednom rade s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

     Do tejto súťaže sa z celého Slovenska zapojilo spolu 7643 jednotlivcov a školských kolektívov zo 402 škôl. Z tohto počtu bolo len niekoľko študentov stredných škôl navrhnutých na vycestovanie do Európskych mládežníckych táborov Europe at School. Medzi týmito študentmi bola aj žiačka Strednej odbornej školy na Ul. A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou, Júlia Legdanová, ktorá pod vedením Mgr. Jozefa Tormu uspela v kategórií individuálnych výtvarných prác štvrtej vekovej kategórie. Téma tohto ročníka znela: My sme Európa!

     V dobe, keď už krajiny nedelia hranice ani múry a jedinou hranicou človeka je on sám, hľadáme odpoveď na otázku, kto vlastne tvorí Európu a jej budúcnosť? Odpoveď je úplne prostá. Budúcnosťou každej krajiny je mladá generácia, ktorá v sebe nesie posolstvo svojich predkov. Vie to aj Júlia Legdanová, ktorá svoju prácu nazvala Odkaz mojich predkov som ja!  Víťazke k úspechu srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa invencie do ďalšej tvorby.

 Text: Mgr. Jozef Torma

Komentáre

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

 • archív
 • Adresa

  A. Dubčeka 963/2
  Vranov nad Topľou
  Email: sosvt@sosvt.sk
  www: sosvt.sk tel:+421 057 44 63258

  ©2011 – 2019   webdesign: Kamil Harman (kamharm@gmail.com)