Projekt KomPrax v našej škole

Napísal admin 21. mar. 2012 v kategórii . Pripojené 0 komentářů.

V utorok 20. marca 2012 sa 80 študentov našej školy zúčastnilo netradičnej jednodňovej akcie – KomPrax 

– Kompetencie pre prax - panelové diskusie a workshopy s témou: Prínos neformálneho vzdelávania v práci s mládežou. Išlo o množstvo zaujímavých workshopov a diskusií s rozličnými témami, pričom hlavným cieľom všetkých aktivít bolo priviesť študentov k poznaniu, že byť aktívni a riešiť problémy okolo seba už v čase štúdia je cesta, ako získať prax v bežných zručnostiach (komunikácia,  manažment, finančná gramotnosť, projektové myslenie…), vďaka ktorým budú omnoho lepšie pripravení do praxe. Neformálne prvky v tento deň využívané  v našej škole a v školskom zariadení OÁZA možno používať aj vo formálnom vzdelávaní, čo môže byť príjemným spestrením vyučovania.

img-2715-nahled

KomPrax je aktuálny ťažiskový projekt IUVENTY a je podporovaný Európskym sociálnym fondom. Jeho hlavnou ambíciou je rozvíjať kompetencie mladých ľudí, ktoré budú môcť využiť vo svojom budúcom živote. Projekt KomPrax prináša prostredníctvom akreditovaných vzdelávacích programov mladým ľuďom zručnosti v oblasti projektového manažmentu, komunikácie, prezentácie, tímovej spolupráce a riešenia problémov, ktoré vo svojom okolí vnímajú.

Súčasťou vzdelávania sú aj víkendové školeniarealizácia lokálneho projektu samotnými mladými 15–17-ročnými ľuďmi. Skvelým príkladom sú dvaja žiaci našej školy Zuzana Demčáková a Marek Nguyen, ktorí daný projekt realizujú. Veríme, že ich budú nasledovať ďalší.

Účasť na vzdelávaní nie je žiadnym zázračným všeliekom na bolesť a utrpenie tohto sveta, dáva však možnosť zmeniť jednu malú drobnosť v živote mladých ľudí a niečo sa pritom naučiť…

Naše poďakovanie patrí školiteľovi Mgr. Dávidovi Králikovi, ktorý si vybral našu školu ako tretiu v poradí na Slovensku. Panelové diskusie i workshopy budú prebiehať na území celého Slovenska do 31. augusta 2013.

 

 RNDr. Mariana Miklošová – koordinátorka

 Žiacka školská rada pri SOŠ,  A. Dubčeka vo Vranove n. T.

 Ing. Jana Novická – koordinátorka projektu KomPrax na školeKomentáre

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

 • archív
 • Adresa

  A. Dubčeka 963/2
  Vranov nad Topľou
  Email: sosvt@sosvt.sk
  www: sosvt.sk tel:+421 057 44 63258

  ©2011 – 2019   webdesign: Kamil Harman (kamharm@gmail.com)