Novinky na Dni otvorených dverí

Napísal admin 10. okt. 2016 v kategórii . Pripojené 0 komentářů.

Novinky na Dni otvorených dverí

Ako je už dobrým zvykom, aj v školskom roku 2016/2017, SOŠ pripravila pre žiakov končiacich ročníkov základných škôl Deň otvorených dverí.

 

Prehliadka rôznych atraktívnych odborov, z ktorých každý vložil do svojej prezentácie um,  šikovnosť aj srdce, zaujala nejedného nádejného študenta. Kulinárske a cukrárske kreácie odborov hostinský a cukrár pošteklili nielen naše chuťové poháriky. Slávnostné stolovanie čašníkov, ale aj príprava miešaných nápojov, ktoré predviedli barmani, pritiahli nejeden obdivný pohľad.

V kozmetickom a kaderníckom salóne sme mohli vidieť šikovné ruky kozmetičiek a kaderníčok, ktoré dokázali vyčariť nádherné kreácie kráčajúce s aktuálnou módou.

V prezentáciách svojich cvičných firiem a zaujímavými darčekovými baleniami sa predviedli žiaci odboru obchodný pracovník, ktorí svojou kreativitou milo prekvapili. Budúci študenti tohto odboru sa mohli oboznámiť aj s novou formou štúdia, tzv. duálnym  vzdelávaním, ktorú naša škola budúci školský rok rozbieha v spolupráci s obchodným reťazcom BILLA, a ktorá mladým ľuďom pomôže získať správne zručnosti a postoje v príprave na prácu a uľahčí sa im tak prechod zo školy do pracovného prostredia.

Kreativita sa u nás skloňuje v mnohých odboroch. Výnimkou nie je ani verejnosti známy a obľúbený odbor propagačná grafika, ktorého študenti tvoria svoje práce pomocou najrôznejších výtvarných techník, grafických programov, a ktoré hmýria mnohými tvarmi a farbami a tým  získavajú popredné miesta na umeleckých súťažiach. Nezabudli  ani na textilné výrobky zhotovené počas krúžkovej činnosti.

A pozor, NOVINKA. V školskom roku 2017/2018 rozširujeme ponuku odborov o zaujímavý, v súčasnosti veľmi žiadaný a v budúcnosti veľmi dobre uplatniteľný odbor, fotografický dizajn. Priestory školy sa tak zmenili na fotoateliér, ktorý by nám závidel nejeden profesionál. Chcete sa na svet pozerať cez objektív fotoaparátu? Chcete sa naučiť vyjadriť svoje pocity a zachytiť emócie pomocou fotiek? V takom prípade ste u nás vítaní a my urobíme všetko preto, aby sa z Vás stali žiadaní profesionáli. Riadime sa totiž výrokom známeho amerického fotografa Edwarda Westona „ Fotografia je pre amatéra rekreácia, pre profesionála je to práca a ťažká  práca, bez ohľadu na to, aká je príjemná.  

Ak ste Deň otvorených dverí našej školy absolvovali, veríme, že ste si odniesli domov veľa pozitívnej energie,  inšpirácie a množstvo nápadov a veríme, že žiakom ZŠ sme pomohli v ich rozhodovaní, kam na strednú školu.

 

 

Mgr. Antónia Dančová

Komentáre

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

 • archív
 • Adresa

  A. Dubčeka 963/2
  Vranov nad Topľou
  Email: sosvt@sosvt.sk
  www: sosvt.sk tel:+421 057 44 63258

  ©2011 – 2019   webdesign: Kamil Harman (kamharm@gmail.com)